blank

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Anasayfa » Eğitim » Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Silahsız Güvenlik Yenileme eğitimi Silahsız Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olan bireylerin her 5 yılda bir alması gereken Özel Güvenlik Eğitimi türüdür. Silahsız Özel Güvenlik Yenileme eğitimi 7 gün içerisinde tamamlanan ve Silahsız Özel Güvenlik olarak çalışan kişilerin sertifikalarını yenilemelerini sağlayan bir eğitim programıdır.

Silahsız Güvenlik Yenileme eğitimi tamamlandıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde adaylar 100 soruluk silahsız bölüm sınavlarını tamamlamaktadır.

Geçme veya kalma notunun olmadığı bu sınavın sonucunda amaç kişinin bilgilerini güncel tutmasıdır. Özel Güvenlik Yenileme Sınavı katılan bireylere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Yenilenmiş Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası verilmektedir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak özel güvenlik sertifikalarını yenilemek için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Silahsız Özel Güvenlik Yenileme ile ilgili aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Önemli Not : Silahlı veya Silahsız olması fark etmeksizin Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken Kimlik Kartınızın süresinin dolması halinde işveren size güvenlik görevi veremez. Bu nedenle İHBAR VE KIDEM TAZMİNATI VERMEDEN SİZİ İŞTEN ÇIKARABİLİR…

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi konusunda büyük bir titizlik göstermeniz, kimlik kartınızın süresinin dolmasına en az 6 ay kala bize ulaşarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi kaydınızı yaptırmanız en doğru davranış olacaktır.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireylerin resmi makamlar tarafından belirlenen aralıklarla Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alarak sertifikalarını güncellemeleri gerekir.

Özel Güvenlik Yenileme eğitimine kayıt olmak için gereken evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • 2 adet ÖGG Kimlik Kartı veya Sertifika Fotokopisi,

belirtilebilir.

Bununla birlikte Özel Güvenlik Yenileme konusunda 20 yılı aşkın süredir kursiyerlerine yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti

Özel Güvenlik olarak çalışabilmek veya var olan sertifikasının yenilemek için kursumuza ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Özel Güvenlik Kurs Ücretleri ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik olarak kurs ücretlerini şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

İzmir’de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri vermekte olan kurumumuz kursiyerlerine “En Uygun Fiyat Garantisi” sunmaktadır. 2024 Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti ile ilgili güncel bilgiler;

 • Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 5.000 TL
 • Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 6.000 TL

şeklinde belirtilebilir.

Önemli Not : Yukarıda detaylı olarak belirttiğimiz gibi SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alan kursiyerlerimizden kurs ücreti dışında talep ettiğimiz herhangi bir bedel bulunmamaktadır. Kurs ücreti olarak belirlenen tutar içerisine Eğitim Sürecinde İhtiyaç Duyacağınız Her Şey Dahildir

Önemli Not : Özel Güvenlik Yenileme eğitimini tamamlayan bireyler kimlik kartlarını çıkartabilmek için vergi dairesine Kimlik Kartı Harcı Yatırmayacak ve Sağlık Raporu Almayacaklardır.

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Ders Konuları

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir’de bulunan merkezimizde 5188 Sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğinin istediği niteliklere sahip, konusunda uzman personellerden oluşan eğitim kadromuz Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi kapsamında anlatılması gereken tüm bilgileri kursiyerlerimize büyük bir titizlikle aktarmaktadır.

Toplam 50 saat süren ve 10 ana konu başlığından oluşan Silahsız Özel Güvenlik Yenileme eğitimi kapsamında anlatılan ders konuları ve sürelerini;

 • Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları (10 Saat)
 • Güvenlik Tedbirleri (10 Saat)
 • Etkili İletişim (8 Saat)
 • Kalabalık Yönetimi (4 Saat)
 • Temel İlk Yardım (4 Saat)
 • Kişi Koruma (4 Saat)
 • Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı (4 Saat)
 • Güvenlik Sistemleri ve Cihazları (3 Saat)
 • Genel Kollukla İlişkiler (2 Saat)
 • Uyuşturucu Madde Bilgileri (1 Saat)

şeklinde belirtebiliriz.

DİĞER EĞİTİMLERİMİZ

E-Bülten