blank

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Anasayfa » Eğitim » Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olan bireylerin her 5 yılda bir alması gereken Özel Güvenlik Eğitimi türüdür. Silahlı Güvenlik Yenileme eğitimi 8 gün içerisinde tamamlanan ve Silahlı Özel Güvenlik olarak çalışan kişilerin sertifikalarını yenilemelerini sağlayan bir eğitim programıdır.

Silahlı Güvenlik Yenileme eğitimi tamamlandıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde adaylar 100 soruluk silahsız bölüm, 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları atış uygulaması ile sınavlarını tamamlamaktadır.

Geçme veya kalma notunun olmadığı bu sınavın sonucunda amaç kişinin bilgilerini güncel tutmasıdır. Özel Güvenlik Yenileme Sınavı katılan bireylere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Yenilenmiş Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası verilmektedir.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimlerimizdeki Genel Uygulamalar : Atışlarımız esnasında İlkyardım Uzmanı kurum doktorumuz atış yapacağımız poligonda tüm atış boyunca hazır beklerken, atış güvenliği ve kişi sağlığı ön planda tutulur.

Atışın gerçekleşeceği poligon ortamında 5 ayrı kulvarda, 5 ayrı atış uzmanımız görev alır. Atış eğitimlerimiz atış uzmanlarımızın kontrolünde 2 aşamada gerçekleşir.

 1. 1. Aşama : Teorik Silah Bilgisidir. Teorik bölümde atıcılık ve nişan almanın ayrıntıları incelenirken, silahın mekanik yapısı da ayrıntılı olarak incelenir.
 2. 2. Aşama : Uygulamalı Atış Eğitimidir. Silah farklılıklarından oluşabilecek aksaklıkları gidermeye yönelik 7,65 mm, kısa 9 mm ve uzun 9 mm çapında 3 ayrı türde Silah ile (Silahlarımız; CZ75 9mm, Sarsılmaz Kılınç 2000 9mm, Kırıkkale kısa 9mm, Browning 7,65mm ve Kırıkkale 7,65mm) atış yaptırılır.

Atışlar sonucunda daha mükemmel atış için ne yapılması gerektiği analiz edilip, bireysel olarak kişilere hataları ve dikkat etmeleri gereken noktalar tekrar belirtilir. Tüm bunlar sonucunda bireysel atış becerisi maksimize edilir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak özel güvenlik sertifikalarını yenilemek için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Silahlı Özel Güvenlik Yenileme ile ilgili aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya İletişim metnini tıklayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Önemli Not : Silahlı veya Silahsız olması fark etmeksizin Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken Kimlik Kartınızın süresinin dolması halinde işveren size güvenlik görevi veremez. Bu nedenle İHBAR VE KIDEM TAZMİNATI VERMEDEN SİZİ İŞTEN ÇIKARABİLİR…

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi konusunda büyük bir titizlik göstermeniz, kimlik kartınızın süresinin dolmasına en az 6 ay kala bize ulaşarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi kaydınızı yaptırmanız en doğru davranış olacaktır.

Özel Güvenlik Yenileme Evrakları

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireylerin resmi makamlar tarafından belirlenen aralıklarla Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alarak sertifikalarını güncellemeleri gerekir.

Özel Güvenlik Yenileme eğitimine kayıt olmak için gereken evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • 2 adet ÖGG Kimlik Kartı veya Sertifika Fotokopisi,

belirtilebilir.

Bununla birlikte Özel Güvenlik Yenileme konusunda 20 yılı aşkın süredir kursiyerlerine yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavı

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kursiyerlerimize çıkabilecek ve çıkmış sınav soruları sunma konusunda ülkemizdeki en kapsamlı soru havuzuna sahip olduğumuzu belirtebiliriz. Sadece bizden eğitim alan kişiler değil Özel Güvenlik Olmak isteyen her birey web sitemizden online olarak yayınladığımız ve bir düzen içerisinde derlediğimiz sayfamızı ziyaret ederek geçtiğimiz yılların sorularına kolaylıkla ulaşabilir.

Silahlı Özel Güvenlik Sınavı Ne Zaman

Özel Güvenlik Yenileme kursunu tamamlayan bireyler eğitim sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenen özel güvenlik sınav takvimi doğrultusunda sınava tabi tutulurlar.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavında Kalma Var Mı

Silahlı veya silahsız çalışıyor olması fark etmeksizin Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alan ve eğitim sonrası sınava giren her birey geçme – kalma olmaksızın eğitimi başarılı tamamlamış sayılır.

Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sahibi olarak çalışan bireylerin Özel Güvenlik Yenileme eğitimi almalarının sebebi sınav olarak geçmeleri veya kalmaları değil, sahip oldukları bilgileri tazeleyerek işlerini daha başarılı yapmalarının sağlanmasıdır.

Özel Güvenlik Sınav Sonucu Sorgulama

Özel Güvenlik Yenileme Sınav Sonuçları

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi sonrası sınava giren bireyler sınav sonuçları ile ilgili tüm detayları Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sayfasından öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki görselde ekran görüntüsünü paylaştığımız bu sayfaya;

 • TC Kimlik Numaranızı,
 • Girdiğiniz Sınavın Adını,
 • Güvenlik Kodunu,

girmeniz halinde sınav sonucunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Yenileme Ücreti

Özel Güvenlik olarak çalışabilmek veya var olan sertifikasının yenilemek için kursumuza ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Özel Güvenlik Kurs Fiyatları ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik olarak kurs ücretlerini şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

İzmir’de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri vermekte olan kurumumuz kursiyerlerine “En Uygun Fiyat Garantisi” sunmaktadır. Özel Güvenlik Yenileme Ücreti 2024 yılı güncel bilgileri;

 • Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 5.000 TL
 • Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 6.000 TL

olarak belirtebiliriz.

Önemli Not : Yukarıda detaylı olarak belirttiğimiz gibi SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alan kursiyerlerimizden kurs ücreti dışında talep ettiğimiz herhangi bir bedel bulunmamaktadır. Kurs ücreti olarak belirlenen tutar içerisine Eğitim Sürecinde İhtiyaç Duyacağınız Her Şey Dahildir

Önemli Not : Özel Güvenlik Yenileme eğitimini tamamlayan bireyler kimlik kartlarını çıkartabilmek için vergi dairesine Kimlik Kartı Harcı Yatırmayacak ve Sağlık Raporu Almayacaklardır.

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Ders Konuları

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir’de bulunan merkezimizde 5188 Sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğinin istediği niteliklere sahip, konusunda uzman personellerden oluşan eğitim kadromuz Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi kapsamında anlatılması gereken tüm bilgileri kursiyerlerimize büyük bir titizlikle aktarmaktadır.

Toplam 60 saat süren ve 11 ana konu başlığından oluşan Özel Güvenlik Yenileme eğitimi kapsamında anlatılan ders konuları ve sürelerini;

 • Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları (10 Saat)
 • Güvenlik Tedbirleri (10 Saat)
 • Etkili İletişim (8 Saat)
 • Kalabalık Yönetimi (4 Saat)
 • Temel İlk Yardım (4 Saat)
 • Kişi Koruma (4 Saat)
 • Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı (4 Saat)
 • Güvenlik Sistemleri ve Cihazları (3 Saat)
 • Genel Kollukla İlişkiler (2 Saat)
 • Uyuşturucu Madde Bilgileri (1 Saat)
 • Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi (10 Saat)

şeklinde belirtebiliriz.

DİĞER EĞİTİMLERİMİZ

E-Bülten