blank

İzmir Güvenlik Sertifikası

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » İzmir Güvenlik Sertifikası

Güvenlik Sertifikası Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireylerin alması gereken belgedir. Güvenlik Sertifikası kişinin Özel Güvenlik Eğitimini başarıyla tamamladığını ve Özel Güvenlik Hizmeti verebilecek yeterlilikte olduğunu gösterir. Güvenlik Sertifikası olmayan kişiler Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışamazlar.

Güvenlik Sertifikası almak için öncelikle Özel Güvenlik Eğitimi veren bir kurumdan eğitim almak gerekir. Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınava katılmak zorundadır. Sınavda başarılı olan kişiler Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanır.

Özel Güvenlik Sertifikası Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin başvuruda bulunabileceği bir belgedir. Güvenlik Sertifikası olan kişiler kamu veya özel sektörde çeşitli kurum ve kuruluşlarda Özel Güvenlik Hizmeti verebilirler. Güvenlik Sertifikası olan kişilerin iş bulma imkanları daha fazladır.

Güvenlik Sertifikası alabilmek için resmi makamlar tarafından yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Kurslarına başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Eğitim kaydınızı tamamladıktan sonra tüm yükümlülüklerini başarıyla yerine getiren bireyler Güvenlik Sertifikası sahibi olarak ÖGG olma imkanına sahip olmaktadır.

Güvenlik Sertifikası bir bireyin fiziksel ve psikolojik açıdan bu mesleği icra edebilmesi için gerekli eğitimleri aldığını ve yetkinlik sahibi olduğunu kanıtlar. Güvenlik Sertifikası sahibi bireyler Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkarttıktan sonra çalışmaya başlayabilirler.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir de bulunan merkezimizde Güvenlik Sertifikası sahibi olmak veya var olan sertifikasını yenilemek isteyen bireylere;

 • Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi,
 • Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi,
 • Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi,
 • Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi,

başta olmak üzere tüm Özel Güvenlik Eğitimi çeşitlerini uzman eğitmenlerimiz ve kurum hafızamız ile başarıyla vermekteyiz.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Güvenlik Sertifikası almak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır konusunda aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir, İletişim metnini tıklayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır

Güvenlik Sertifikası almak için öncelikle Özel Güvenlik Eğitimi veren yetkin bir kuruma eğitim kaydı yaptırmak gerekir. Özel Güvenlik Eğitimi teorik ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşur. Teorik eğitimde özel güvenlik hukuku, insan hakları, ilk yardım, yangın ve afet bilgisi, silah bilgisi ve kullanımı gibi konular işlenir.

Uygulamalı eğitimde ise fiziki yeterlilik, silah kullanımı, atış talimi gibi konulara ağırlık verilir. Özel Güvenlik Eğitimi süresi alınacak Güvenlik Sertifikanın türüne göre değişir. Temel eğitim 100 ila 120 saat, yenileme eğitimi 50 ila 60 saat sürmektedir. Saat farklılıkları eğitimin silahlı veya silahsız olması nedeniyle oluşmaktadır.

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınava katılmak zorundadır. Sınavda başarılı olan kişiler Güvenlik Sertifikası almaya ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkartarak Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazanırlar.

Güvenlik Sertifikası Nereden Alınır

Güvenlik Sertifikası almak isteyen kişiler ilk olarak resmi kurumlar tarafından yetki verilmiş bir Özel Güvenlik Kursunda eğitim alarak sınav sürecine hazırlanır. Eğitimi tamamlayıp Özel Güvenlik Sınavı sonucunda başarı sağlayan kişiler Güvenlik Sertifikası ve Kimlik Kartı almaya hak kazanır.

Güvenlik Sertifikası Almak İçin Nereye Başvurulur sorusunun yanıtını;

 • Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı
 • İl Emniyet Müdürlükleri Özel Güvenlik Şube Müdürlükler
 • Özel Güvenlik Eğitimi Veren Kurumlar (SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu)

şeklinde belirtebiliriz.

Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı işlemleri Valilikler tarafından yürütüldüğü için kişinin ikamet ettiği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek sertifikasını alması gerekmektedir. Bununla birlikte günümüzde bu süreç Özel Güvenlik Kursları tarafından yönetilmektedir.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Sınavını kazanan kursiyerlerimizin Özel Güvenlik Sertifikalarını almaları için yapılması gerekenleri yerine getirip resmi makamlar ile yazışmaları tamamladıktan sonra Güvenlik Sertifikalarının kurumumuza gelmesini sağlayarak ÖGG adaylarına teslim etmekteyiz.

Güvenlik Sertifikası Şartları

Güvenlik Sertifikası alarak ÖGG olarak çalışmak isteyen kişilerin çalışmak istediği yönteme uygun Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmesi için yerine getirmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmek için kişinin sahip olması gereken özellikler arasında;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
 • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Güvenlik Sertifikası İçin Gerekli Belgeler

Güvenlik Sertifikası almak isteyen kişiler Özel Güvenlik Kursu kaydı yaptırarak Özel Güvenlik Eğitimini tamamlamak zorundadır. Kişinin Özel Güvenlik Eğitimi alabilmesi için hazırlanması gereken belgeler arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,
 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olma İmkanı Tanıyacak Adli Sicil Kaydı,

belirtilebilir.

Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayıp Özel Güvenlik Sınavı sonucunda başarılı olan bireylerin almaya hak kazandıkları Güvenlik Sertifikası sınavdan yaklaşık 15 ila 20 gün sonra çıkar. Bu süreci Temel Özel Güvenlik Eğitimi Sertifikası için 15 gün, Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sertifikası içinde 20 gün olarak belirtebiliriz.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazandığınızı belirten Özel Güvenlik Sertifikası aday tarafından kurumumuzdan alınmaktadır. Adınıza düzenlenen Özel Güvenlik Sertifikası kurumumuza ulaştığı an aranarak size bilgi verilecektir.

Güvenlik Sertifikası Fiyatları

Özel Güvenlik olarak çalışmak için bize ulaşan bireylerden en fazla aldığımız sorulardan biri Güvenlik Sertifikası Ücretleri 2023 yılı ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kurs süreci ve sertifika fiyatlarını şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

Özel Güvenlik Görevlisi olma sürecinde kurs ücreti dışında resmi makamlar tarafından talep edilen kimlik kartı harcı, sağlık raporu bedeli gibi ücretlerin detaylarını öğrenmek, kurs ücreti konusunda sunduğumuz avantajları ve taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için İletişim bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyenlerin alması gereken bir belge olan Güvenlik Sertifikası bireylerin güvenlik sektöründe çalışabilmesi için gerekli olan yeterlilikleri kazandığını gösterir. Özel Güvenlik Sertifikası almak için bazı şartları sağlamak ve gerekli özel güvenlik eğitimini tamamlamak gerekir.

Güvenlik Sertifikası Yenileme

Güvenlik Sertifikası Yenileme işlemi Özel Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmuş, bu durum üzerinden 5 yıl geçmiş kişilerin Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya devam edebilmesi için yapması gereken bir işlemdir. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak ÖGG olan kişilere Güvenlik Sertifikası Yenileme sürecinde yardımcı olmaktayız.

Güvenlik Sertifikası İzmir

Özel Güvenlik Görevlisi olmak ve ÖGG olarak çalışmak günümüzde oldukça popüler bir hal almıştır. 2022 yılı resmi verileri Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişi sayısında ciddi bir artış olduğu ve bu mesleğin önümüzdeki yılların en popüler mesleği haline gelebileceğini işaret etmektedir.

İzmir Güvenlik Sertifikası almak ve ÖGG olarak çalışmak isteyen kişiler için SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitimi Kurumu en doğru adres olarak gösterilebilir. Güvenlik Sertifikası almak ve Özel Güvenlik olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

E-Bülten