blank

NASIR TEDAVİSİ

Anasayfa » Genel » NASIR TEDAVİSİ

 

Kişileri fiziksel olarak etkileyen en önemli problemlerden bir tanesi nasır problemi olmaktadır. Nasır problemi estetik bir kusur olmamasına rağmen kişileri estetik açıdan etkileyebilmektedir. Bir kişinin ayak tabanında bulunan bir nasırdan dolayı duruşunun değişmesi oldukça normal bir durum olmaktadır. Kişiye yürüdüğünde ya da ayakta dururken acı veren nasırla, uzan vadede tedavi edilmediklerinde iskelet yapısında bozulmalara varan sonuçlara neden olabilirler. Nasırların ortaya çıkmasının ise belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Örnek verilecek olursa bir kişinin kalitesiz bir ayakkabı kullanıyor olması bile bu problemi tetikleyebilen bir durumdur. Bu sebeple özellikle gün içerisinde çok fazla ayakta kalan kişilerin kaliteli, ortopedik ve ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar kullanması gerekmektedir. Ek olarak düz taban problemi bulunan kişilerin, ayak tabanlarındaki belirli bölgelerde, yürürken daha fazla basınç oluştuğundan buralarda nasır oluşma ihtimali çok yüksektir. O yüzden bu kişilerin mutlaka bir tabanlık kullanması tavsiye edilmektedir.

Kişilerin dış görünüşü etkileyen fakat gerçek estetik kusurlar olan problemler ise çok daha geniş kapsamlı bir şekilde incelenebilmektedir. Özellikle, yüz bölgesindeki bazı organların ya da vücut şeklini etkileyen kusurların bu kapsamda olduğunu söyleyebilmek mümkün olmaktadır. Yüz bölgesine yapılan estetikler, kulaklar, burun ya da dudak bölgesine uygulanmaktadır. Çeşitli çene problemleri ya da yüz asimetrisi problemleri de bu kapsama girmekte ancak bunlar çok sık tercih edilen operasyonlar olmamaktadır. Kulak estetiği operasyonu genellikle kişilerin kulaklarının duruş pozisyonunu değiştirmek amacıyla yapılmaktadır. Öne doğru eğik olan ve halk arasında kepçe kulak nitelendirilen durumun bu operasyon ile dakikalar içerisinde sonsuza dek düzeltilebilmesi mümkün olmaktadır.

Özellikle bayanlar tarafından sorun edilen ve plastik cerrahinin kapsamına giren operasyonlar ise, göğüs estetiği operasyonları olmaktadır. Göğüs estetiği bayanlar tarafından genellikle küçük olan göğüsleri biraz daha dolgunlaştırmak adına tercih edilmektedir. Ancak bayanların bu işlemi çok uç noktalarda olacak şekilde tercih etmeleri mümkün olmamakta çünkü bu operasyonlar kişilerin vücut hatlarına ve orantıya göre yapılmaktadır. Göğüs estetiği ile ilgili bilgiler http://www.estethica.com.tr/tur/tibbi-birimler/estetik-ve-plastik-cerrahi/meme-buyutme-3493   adresinde yer almaktadır. Nasır tedavisi, nasır oluşumunun sebepleri ya da kulak estetiği ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişilerin ise http://www.estethica.com.tr/tur/nasir-tedavisi-3904 ya da http://www.estethica.com.tr/tur/kulak-estetigi-3433  adreslerini ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

 

E-Bülten