blank

Özel Güvenlik Başvurusu

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Başvurusu

Özel Güvenlik Başvuru sürecinin nasıl ilerlediği, bireyin ve eğitim alınan kurumun neler yapması gerektiği Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler tarafından en fazla merak edilen durum olarak gösterilebilir.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir Çankaya’da bulunan merkezimizde Özel Güvenlik Eğitimi verdiğimiz tüm bireylerin Özel Güvenlik Başvurusu esnasında yapması gereken durumları kendileri ile paylaşıp elimizden gelen tüm desteği büyük bir özveri ile yerine getirmekteyiz.

Sadece kendi kursiyerlerimize değil Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen her bireye bu desteği verebilmek için uzman eğitmenlerimiz tarafından kaleme alınan bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz. Bu makalemizi okuyarak Özel Güvenlik Başvuru işlemleri ile ilgili öğrenmek istediğiniz birçok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Başvurusu hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Başvurusu Nasıl Yapılır

Özel Güvenlik Başvurusu yapmak ve Özel Güvenlik Olmak isteyen kişiler öncelikle yaşadıkları ilde yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Kursuna kayıt yaptırarak Özel Güvenlik Eğitimi almalıdır. İzmir’de Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireyler SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu’na kayıt yaptırarak ihtiyaç duydukları her konuda gerekli desteği kolayca alabilirler.

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayıp Özel Güvenlik Sınavında başarı sağlayan kişiler Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanarak Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuru işlemlerini başlatabilirler. Bu süreçte ihtiyaç duyulan tüm evraklar liste halinde uzman personellerimiz tarafından kursiyerlerimize iletilmektedir.

Özel Güvenlik Başvuru Şartları

Özel Güvenlik Eğitimi alarak Özel Güvenlik Sınavına girmeye ve sınav sonunda başarılı olup ÖGG olarak çalışma hakkını elde etmeyi hedefleyen kişiler Özel Güvenlik Kursu kaydı için evraklarını hazırlayıp başvuru yapmaktadır.

Özel Güvenlik Başvurusu Şartları arasında;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
  • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
  • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Özel Güvenlik Başvurusu Ne Zaman

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin Özel Güvenlik Sınavına girerek başarılı olması gerekmektedir. Özel Güvenlik Sınavları ise 1 yıllık süreçte 6 defa yapılacak şekilde planlanır. Özel Güvenlik Kursları Eğitim ve Başvuru süreçlerini sınav tarihlerine göre düzenler.

Özel Güvenlik Başvurusu Nereden Yapılır

Özel Güvenlik Başvurusu resmi makamlar tarafından yetki verilmiş eğitim kurumları üzerinden yapılır. Başvuru sırasında Özel Güvenlik Eğitimi kaydı oluşturulur. Özel Güvenlik Kursu kayıtlarının yapılabilmesi için kişinin gerekli şartları sağlanması ve istenilen belgeleri hazırlanması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Başvurusu sonrası eğitimini tamamlayan ve Özel Güvenlik Sınavında başarı sağlayan bireyler Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne E-Devlet üzerinden başvuru yapar. Özel Güvenlik Başvuru Süreci geçmiş yıllarda yapılanın aksine E-Devlet üzerinden belgelerin girilmesi ile gerçekleştirilir.

E-Bülten