blank

Özel Güvenlik Görevlisi

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Görevlisi

Özel Güvenlik Görevlisi yasalarla belirlenen çerçevede hastane, havaalanı, okul, site, işyeri, alışveriş merkezi başta olmak üzere hayatın her alanında binaların ve insanların güvenliğini sağlayan personellerin genel ifade biçimidir.

Günümüzde en popüler meslek kolu haline gelmiş olan Özel Güvenlik Olmak son dönemlerde arama motorlarında en fazla aranan sorgu halini almıştır. İnsanların her alanda güvenlik ve düzen talep etmesi Özel Güvenlik Görevlileri çalışma alanlarını neredeyse insanın bulunduğu her yer haline getirmiştir.

Bu durum içinde bulunduğumuz dönemde kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok bireyin Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur konusunda arayış içerisine girmesine yol açmıştır. Özel Güvenlik Görevlisi olmak için öncelikle resmi makamların yetkilendirdiği kurumlardan Özel Güvenlik Eğitimi almanız gerekir.

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayan bireyler girdikleri Özel Güvenlik Sınavında başarılı olmaları halinde Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanır. Aldığı Özel Güvenlik Sertifikası ile birlikte gerekli belgeleri hazırlayarak başvurusunu yapan kişi Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıktıktan sonra Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya başlayabilir.

İzmir de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri veren SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak için bize başvuran bireylere hızlı ön kayıt seçenekleri, taksit imkanları, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur konusunda aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireyler öncelikle yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Eğitim kurumlarından yaklaşık 3 ila 4 hafta süren eğitim alırlar. Özel Güvenlik Eğitimini mevzuata uygun şekilde tamamlayan kişiler Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından açıklanmış olan sınav takvimine uygun olarak sınava girerler.

Özel Güvenlik Sınavında 60 ve üzeri puan alan adaylar Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmaya hak kazanırlar. Sınav tarihinden yaklaşık 2 hafta sonra açıklanan sınav sonuçlarının ardından Özel Güvenlik Eğitim Kurumu tarafından hazırlanan sertifika bağlı bulunan İl’in Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilir.

İlgili Müdürlük tarafından onaylanan sertifika eğitim kurumunca eğitim almış kişilere teslim edilir. Sertifikasını alan Özel Güvenlik Görevlisi adayı sertifikasına ek olarak istenen diğer evrakları ile Özel Güvenlik Kimlik Kartı almak için E-Devlet üzerinden Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunur.

Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma neticesinde alt kısımda belirtilmiş olan kriterlere sahip kişilere Özel Güvenlik Kimlik Kartı verilir. Özel Güvenlik Kimlik Kartı almış birey resmi olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmuş olmakla beraber Türkiye’nin herhangi bir ilinde mevzuata uygun şekilde görev alabilir.

Özel Güvenlik Görevlisi Olma Şartları

Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olup Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin çalışmak istediği yapıya uygun Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmesi için sağlaması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için gereken özellikler arasında;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
  • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
  • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

E-Bülten