Özel Güvenlik Maaşları

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyenlerin en çok ilettikleri sorulardan birisi Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar oluyor. Özel Güvenlik Görevlileri farklı kurum ve kuruluşlarda çalışarak kamu düzenini ve güvenliğini sağlamakla görevlidir. Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşları ise çalıştıkları yerlere, sertifikalarına, eğitim durumlarına ve diğer faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Yazımızın içerisinde detaylı olarak açıklayacağımız bu konuya başta sizlerin merak ettiği ana soruyu cevaplayarak başlayalım. 2023 yılı ilk yarısında Güvenlik Görevlisi Maaşları minimum 10.000 TL maaş + yan haklar (yol, yemek, sigorta gibi) maksimum ise 22.000 TL + yan haklar şeklinde ödeme almaktadır. Maaş skalasında oluşan bu geniş aralığı sizlere detaylı olarak açıklamaya çalışacağız.

2023 yılında Özel Güvenlik Görevlilerine ödenecek en düşük maaş asgari ücret seviyesinin biraz üzerinde olmaktadır. 2023 yılında asgari ücretin net 8.506 TL olarak belirlendiği göz önüne alındığında Özel Güvenlik Görevlileri 10.000 TL ve üzeri maaş alıyor denebilir. Bu tutar Temmuz 2023 de asgari ücretin güncellenmesi ile taban fiyat olarak daha yukarıya çıkacaktır.

Bununla birlikte Özel Güvenlik Görevlileri asgari ücretten daha yüksek maaşlar almaktadır. Özel Güvenlik Maaşları silahsız ve lise mezunu Özel Güvenlik Görevlileri için daha düşük; silahlı, üniversite mezunu veya devlet kurumlarında çalışan Özel Güvenlik Görevlileri için daha yüksek olmaktadır.

Özel Güvenlik Maaşları arasında farklılık oluşmasına yol açan 3 ana faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden ilki kişinin Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışıyor olmasıdır. Bir diğer faktör bireyin çalıştığı kurumun kamu veya özel sektör statüsünde sayılmasıdır. Son etken ise kişinin eğitim durumudur.

Silahlı Özel Güvenlik Görevlileri silah taşıma sertifikasına sahip olmak için ekstra eğitim almak zorundadır. Bu nedenle Silahlı Özel Güvenlik Görevlileri Silahsız Özel Güvenlik Görevlilerine kıyasla daha yüksek maaşlar almaktadır. Örneğin; Silahsız Özel Güvenlik Maaşları minimum 10.000 TL olurken Silahlı Özel Güvenlik Maaşları 11.500 TL ile başlamaktadır.

Özel Güvenlik Maaşlarını etkileyen bir diğer faktör de çalıştıkları kurum veya kuruluştur. Özel Güvenlik Görevlileri belediyelerden bankalara, hastanelerden havaalanlarına kadar pek çok farklı yerde çalışabilmektedir. Bu yerlerin bazıları daha yüksek riskli ve sorumluluk gerektiren alanlar olduğu için daha yüksek maaşlar ödemektedir. Örneğin; havaalanında çalışan bir Özel Güvenlik Görevlisinin Maaşı 2023 yılında ortalama 14.500 TL olarak ödenmektedir.

Özel Güvenlik Maaşları arasında farklılığa neden olan son faktör kişinin eğitim durumudur. Özel Güvenlik Görevlisi olmak için en az ilköğretim mezunu olmak gerekmektedir. Ancak lise ve üniversite mezunu olan Özel Güvenlik Görevlileri daha fazla tercih edilmekte, daha yüksek maaşlar almaktadır.

Özel Güvenlik Maaşları çalıştıkları kurumlara göre de farklılık göstermektedir. Aşağıda bazı kurumlarda çalışan Özel Güvenlik Maaşlarını 2023 yılı ilk yarısında minimum ve maksimum fiyat aralıkları ile size emsal olması açısından vermeye çalışacağız.

  • Belediye Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı : 10.500 TL – 12.500 TL
  • Banka Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı : 11.000 TL – 15.000 TL
  • Kadrolu Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı : 11.000 TL – 15.000 TL
  • Hastane Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı : 11.000 TL – 13.500 TL
  • Havaalanı Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı : 13.500 TL – 17.500 TL

Özetlemek gerekirse Özel Güvenlik Maaşları 2023 yılında en düşük 10.000 TL ile başlayan ve silahlı, üniversite mezunu veya devlet kurumlarında çalışan Özel Güvenlik Görevlileri için 17.500 TL’nin üzerine kadar çıkabilen aralıklarda olduğunu söyleyebiliriz.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri veren başarılı bir kurum olarak kendisine başvuran Özel Güvenlik Görevlisi adaylarına hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Sizde Özel Güvenlik Görevlisi olma sürecinde ihtiyaç duyduğunuz her konuda destek almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, Güvenlik Görevlisi Maaşları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzman ekip arkadaşlarımıza iletebilirsiniz.

Güvenlik Görevlisi Maaşları

Günümüzde en popüler meslek haline gelen Özel Güvenlik Görevlisi olma fikri farklı yaşlarda pek çok bireyin aklında olan bir düşünce halini almıştır. Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireylerin en fazla merak ettiği husus Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar olmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları birçok faktör göz önüne alınarak belirlenmektedir. Güvenlik Görevlisi Maaşları arasında değişiklik olmasına yol açan durumlar arasında;

  • Kişinin silahlı veya silahsız kimlik kartı sahibi olması,
  • Bireyin eğitim ve mezuniyet durumu,
  • Kişinin görev yaptığı kurumun kamu veya özel sektörde olması,
  • Görevlinin sektörel tecrübesi ve kişisel yetenekleri,
  • Kişinin bekar, evli, çocuklu veya çocuksuz olması,

gösterilebilir.

Güvenlik Görevlisi Maaşları 2023 yılında minimum olarak asgari ücretin üzerindedir. Bununla birlikte ÖGG olan kişiler yol, yemek, sigorta gibi yan haklardan faydalanmaktadır. Güvenlik Görevlisi Maaşları 10.000 TL ila 22.000 TL arasında ölçeklenmektedir. Yukarıda belirttiğimiz hususlar kişinin alacağı maaşı direkt olarak belirlemektedir.

Özel Güvenlik Maaşları 2023

Özel Güvenlik Maaşları kişilerin çalıştıkları yerlere, sertifikalarına, eğitim durumlarına ve diğer faktörlere göre farklılık göstermektedir. 2023 yılı ilk yarısında Özel Güvenlik Maaşları minimum 10.000 TL maaş + yan haklar (yol, yemek, sigorta gibi) maksimum ise 22.000 TL + yan haklar şeklinde ödeme almaktadır.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!