Özel Güvenlik Yenileme

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Yenileme

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olan bireylerin her 5 yılda bir alması gereken Özel Güvenlik Eğitimi türüdür. Silahlı Güvenlik Yenileme eğitimi 8 gün içerisinde tamamlanan ve Silahlı Özel Güvenlik olarak çalışan kişilerin sertifikalarını yenilemelerini sağlayan bir eğitim programıdır.

Silahlı Güvenlik Yenileme eğitimi tamamlandıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde adaylar 100 soruluk silahsız bölüm, 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları atış uygulaması ile sınavlarını tamamlamaktadır.

Geçme veya kalma notunun olmadığı bu sınavın sonucunda amaç kişinin bilgilerini güncel tutmasıdır. Özel Güvenlik Yenileme Sınavı katılan bireylere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Yenilenmiş Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası verilmektedir.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimlerimizdeki Genel Uygulamalar : Atışlarımız esnasında İlkyardım Uzmanı kurum doktorumuz atış yapacağımız poligonda tüm atış boyunca hazır beklerken, atış güvenliği ve kişi sağlığı ön planda tutulur.

Atışın gerçekleşeceği poligon ortamında 5 ayrı kulvarda, 5 ayrı atış uzmanımız görev alır. Atış eğitimlerimiz atış uzmanlarımızın kontrolünde 2 aşamada gerçekleşir.

  1. 1. Aşama : Teorik Silah Bilgisidir. Teorik bölümde atıcılık ve nişan almanın ayrıntıları incelenirken, silahın mekanik yapısı da ayrıntılı olarak incelenir.
  2. 2. Aşama : Uygulamalı Atış Eğitimidir. Silah farklılıklarından oluşabilecek aksaklıkları gidermeye yönelik 7,65 mm, kısa 9 mm ve uzun 9 mm çapında 3 ayrı türde Silah ile (Silahlarımız; CZ75 9mm, Sarsılmaz Kılınç 2000 9mm, Kırıkkale kısa 9mm, Browning 7,65mm ve Kırıkkale 7,65mm) atış yaptırılır.

Atışlar sonucunda daha mükemmel atış için ne yapılması gerektiği analiz edilip, bireysel olarak kişilere hataları ve dikkat etmeleri gereken noktalar tekrar belirtilir. Tüm bunlar sonucunda bireysel atış becerisi maksimize edilir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak özel güvenlik sertifikalarını yenilemek için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Silahlı Özel Güvenlik Yenileme ile ilgili aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya İletişim metnini tıklayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Önemli Not : Silahlı veya Silahsız olması fark etmeksizin Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışırken Kimlik Kartınızın süresinin dolması halinde işveren size güvenlik görevi veremez. Bu nedenle İHBAR VE KIDEM TAZMİNATI VERMEDEN SİZİ İŞTEN ÇIKARABİLİR…

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi konusunda büyük bir titizlik göstermeniz, kimlik kartınızın süresinin dolmasına en az 6 ay kala bize ulaşarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi kaydınızı yaptırmanız en doğru davranış olacaktır.

Özel Güvenlik Yenileme Evrakları

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireylerin resmi makamlar tarafından belirlenen aralıklarla Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alarak sertifikalarını güncellemeleri gerekir.

Özel Güvenlik Yenileme eğitimine kayıt olmak için gereken evraklar arasında;

  • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
  • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
  • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
  • 2 adet ÖGG Kimlik Kartı veya Sertifika Fotokopisi,

belirtilebilir.

Özel Güvenlik Yenileme Ücreti

Özel Güvenlik olarak çalışabilmek veya var olan sertifikasının yenilemek için kursumuza ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Özel Güvenlik Kurs Fiyatları ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik olarak kurs ücretlerini şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

İzmir’de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri vermekte olan kurumumuz kursiyerlerine “En Uygun Fiyat Garantisi” sunmaktadır. Özel Güvenlik Yenileme Ücreti 2023 yılı güncel bilgileri;

  • Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 2.500 TL
  • Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Kurs Ücreti : 3.000 TL

olarak belirtebiliriz.

Önemli Not : Yukarıda detaylı olarak belirttiğimiz gibi SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alan kursiyerlerimizden kurs ücreti dışında talep ettiğimiz herhangi bir bedel bulunmamaktadır. Kurs ücreti olarak belirlenen tutar içerisine Eğitim Sürecinde İhtiyaç Duyacağınız Her Şey Dahildir

Önemli Not : Özel Güvenlik Yenileme eğitimini tamamlayan bireyler kimlik kartlarını çıkartabilmek için vergi dairesine Kimlik Kartı Harcı Yatırmayacak ve Sağlık Raporu Almayacaklardır.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!