blank

Poligon Eğitimi

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Poligon Eğitimi

Poligon Eğitimi bireylerin atış becerilerini ve silah kullanma yeteneklerini geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen bir eğitim türüdür. Bu eğitimler güvenli ve kontrollü ortamlarda düzenlenir, farklı silah ve atış türlerini içerir.

İnsanların bireysel veya kurumsal olarak Poligon Eğitimi alabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması ve herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması yeterlidir. (15 yaşını dolduran bireyler velilerinin nezaretinde Temel Atış Teknikleri Eğitimi alabilirler.)

Poligon Eğitimi kişilerin bireysel olarak yeteneklerini geliştirmeleri için yapılabildiği gibi resmi makamlar tarafından talep edilen becerilerin güçlendirilmesi içinde düzenlenmektedir. Poligon Atış Eğitimi olarak da ifade edilen bu programların çeşitleri arasında;

 • Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi alan bireylerin girecekleri Özel Güvenlik Sınavı öncesi düzenlenen Atış Teknikleri Eğitimi
 • Poligon Silah Eğitimi
 • Poligon Atış Eğitimi
 • Temel Atış Teknikleri Eğitimi
 • İleri Atış Teknikleri Eğitimi (1. Seviye)
 • İleri Atış Teknikleri Eğitimi (2. Seviye)
 • Hizmet İçi Atış Eğitimi

belirtilebilir.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir’de verdiğimiz Silahlı Özel Güvenlik Eğitimleri kapsamında İzmir’in en büyük imkanlarına sahip poligonunda Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi adaylarının atış becerilerini geliştirmek için Özel Güvenlik Atış Teknikleri Eğitimi düzenliyoruz.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi kapsamında gerçekleştirilen Poligon Atış Eğitimi 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Öncelikle Poligon Silah Eğitimi kapsamında bireye silahlar hakkında teorik bilgi verilmekte ardından Poligon Atış Eğitimi kapsamında yapılan uygulama atışları ile ÖGG adayı gireceği sınava hazırlanmaktadır.

Özel Güvenlik Kursu dendiğinde İzmir de akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi olarak özel güvenlik olmak için bizlere ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, uygun taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Eğitimi almak ve Özel Güvenlik Görevlisi olmak hakkında merak ettiğiniz her soruyu İletişim bağlantısına tıklayarak bize iletebilir, Özel Güvenlik Kayıt süreci ile ilgili bilgileri Hemen Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Temel Atış Teknikleri Eğitimi

Temel Atış Teknikleri Eğitimi silahlara ilgisi olan ve bu konuda bireysel olarak kendisini geliştirmek isteyen kişilerin, silahlarla tanışmak isteyen bireylerin 18 yaşını doldurmuş olmaları veya velileri yanında olduğu durumda 15 yaşını doldurmuş olmaları halinde alabildikleri Poligon Eğitimi türüdür.

Temel atış tekniklerini şu şekilde sıralayabiliriz: Duruş tekniği, Kabza kavrama tekniği, Nefes tekniği, Nişan tekniği, Tetik tekniğidir. gibi konularda uzman eğitmen arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Poligon Silah Eğitimi

Poligon Silah Eğitimi katılımcılara farklı silah türleri ve bunların kullanımı hakkında bilgi veren eğitimlerdir. Bu eğitimlerde tabanca, tüfek ve av tüfeği gibi çeşitli silahlar hakkında bilgi verilir. Katılımcıların bu silahları güvenli ve etkili bir şekilde nasıl kullanabilecekleri öğretilir.

Poligon Atış Eğitimi

Poligon Atış Eğitimi katılımcıların doğru atış tekniklerini öğrenmelerine yardımcı olan ve atış becerilerini geliştirmeye yönelik düzenlenen eğitimlerdir. Bu eğitimlerde atış pozisyonları, hedefleme, tetik kontrolü ve ateş etme gibi temel atış becerileri öğretilir.

Poligon Atış Eğitimi kapsamında hem başlangıç düzeyindeki atıcılar için hem de deneyimli atıcıların becerilerini geliştirmek için çeşitli seviyelerde eğitimler sunulmaktadır. Atış öncesi duruş ve nefes kontrolünün öğretildiği bu eğitim Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişiler için oldukça değerlidir.

İleri Atış Teknikleri Eğitimi (1. Seviye)

1.Seviye İleri Atış Teknikleri Eğitimi silahlı taktik eğitim programının bir modülü olmakla birlikte içerisinde tabanca kullanımı ile ilgili bilinçlendirme eğitimi ve uygulamaya dair ileri teknikleri barındırmaktadır.

1.Seviye Silah İleri Atış Eğitiminin alınabilmesi için kişinin Temel Atış Teknikleri Eğitimini alınması zorunludur. Bu programda öğretilecek teknik ve taktik bilgilerin yanı sıra kursiyerin temel eğitimde öğrendiklerini bir bütün olarak uygulaması ve parkur atışlarına hazırlanması hedeflenir.

İleri Atış Teknikleri Eğitimi (2. Seviye)

2.Seviye İleri Atış Teknikleri Eğitimi Silahlı Taktik Eğitim programının bir modülü olmakla birlikte içeriğinde tabanca kullanımı ile ilgili bilinçlendirme eğitimi ve uygulamaya dair ileri teknikler, hareketli atış taktiklerine yönelik ileri seviye teknikleri barındırmaktadır.

2.Seviye Silah İleri Atış Eğitiminin alınabilmesi için alınabilmesi için kişinin 1. Seviye İleri Atış Teknikleri Eğitimi alınması zorunludur. Program kapsamında hareket halinde parkurda hız ve zamana dayalı uygulamalar yaptırılmakta, kursiyerin edindiği tüm becerilerin içselleştirilmesi hedeflenmektedir.

Hizmet İçi Atış Eğitimi

Hizmet İçi Atış Eğitimi Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olarak görev alan bireylerin her yıl alması gereken Özel Güvenlik Eğitimi türüdür. Hizmet İçi Atış Eğitimin amacı Silahlı Özel Güvenlik görevlilerinin silah kullanmasını gerektirecek hallerde güvenliği ve atış becerisini artırarak görevleri esnasında oluşabilecek uygulamadaki aksaklıkları gidermektir.

Poligon Atış Eğitimi Fiyatları

Poligon Atış Eğitimi Fiyatları eğitimin süresine, içeriğine, kullanılan silah türüne ve eğitim merkezinin bulunduğu yere göre farklılık gösterebilir. Başlangıç düzeyi eğitimler genellikle daha uygun fiyatlıdır, ileri düzey eğitimler ise daha yüksek maliyetli olabilir. Eğitim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için İletişim bağlantısını tıklayarak Bize Ulaşabilirsiniz…

İzmir Poligon Atış Eğitimi

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu anlaşmalı olduğu poligon ile birlikte bir yandan Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kursiyerlerine Atış Uygulaması yapma imkanı tanırken diğer taraftan Poligonda Atış Yapmak İsteyen Kişilere bu şansı sunmaktadır.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu tarafından programlanan İzmir Poligon Eğitimleri farklı hedef kitlelere ve amaca yönelik olarak çeşitli türlerde düzenlenebilir. Tarafımıza en sık ulaşan Poligon Eğitimi talepleri çeşitleri arasında;

 • Başlangıç Düzeyi Poligon Eğitimi : Atış ve silah kullanımına yeni başlayacak kişilere yönelik temel eğitimlerdir.
 • İleri Düzey Poligon Eğitimi : Daha deneyimli atıcıların becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimlerdir.
 • Kadınlar için Poligon Eğitimi : Kadınlara özel olarak düzenlenen atış ve silah eğitimleridir.
 • Çocuklar ve Gençler için Poligon Eğitimi : Çocukların ve gençlerin atış ve silah kullanımı konusunda eğitilmesine yönelik programlar.
 • Özel Amaçlı Poligon Eğitimi : Güvenlik güçleri, askeri personel ve benzeri meslek grupları için düzenlenen özel eğitimlerdir.

İzmir Özel Güvenlik Eğitimi ve İzmir Poligon Eğitimi dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi tecrübesiyle düzenlenen Poligon Eğitimlerine katılmak veya eğitimlerimizi alarak Özel Güvenlik Olmak için Hemen Bize Ulaşınız

E-Bülten