blank

Silahsız Özel Güvenlik

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Silahsız Özel Güvenlik

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi 18 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim mezunu olan bireylerin Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olmak için alabileceği eğitim programlarıdır. Bu eğitim süreci 3 hafta sürer ve 10 farklı dersi kapsar.

Eğitim sonrasında Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde 100 soruluk bir sınav yapılır ve en az 60 puan alan adaylar başarılı sayılır. Başarılı olanlar bireyler Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası alırlar. Bu sertifika personelin ilgili alanda istihdam edilmesini sağlar.

Silahsız Özel Güvenlik olmak isteyenlerin sağlaması gereken temel şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az 8 yıllık ilköğretim mezunu olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Adli sicil kaydının uygun olması,
  • Herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması,

olarak ifade edilebilir.

Bu şartları karşılayan kişiler Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi alabilirler. Bu eğitim süresi 100 saat olup bir dizi farklı konuyu kapsamaktadır. Eğitimin tamamlanmasının ardından kursiyerler Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde Özel Güvenlik Sınavına tabi tutulurlar.

Bu sınav 100 soruluk bir test olup her soru 1 puan değerindedir. En az 60 puan alan (60 soruyu doğru yanıtlayan) adaylar sınavı başarılı olarak geçmiş sayılır. Başarılı olan bireyler Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası ve Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanırlar.

Silahsız Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyenler çeşitli kurumlar ve mekanlarda iş bulabilir. Bu yerler arasında site ve konutlar, hastaneler, eğitim kurumları, havaalanları, üniversiteler, üretim tesisleri, kamu kurumları, fabrikalar, oteller, özel şirketler, organize sanayi bölgeleri, alışveriş merkezleri, konserler ve etkinlikler yer almaktadır.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir’deki merkezinde 5188 Sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğine uygun olarak konusunda uzman personel eşliğinde Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi vermektedir.

Bu eğitim süresince özel güvenlik hukuku ve kişi hakları, güvenlik tedbirleri, etkili iletişim, kalabalık yönetimi, temel ilk yardım, kişi koruma, yangın güvenliği ve tabii felaketlere müdahale, güvenlik sistemleri ve cihazları, genel kollukla ilişkiler, uyuşturucu madde bilgileri gibi konular üzerinde durulmaktadır.

Son olarak Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişiler bir güvenlik soruşturması geçirirler. Ortalama 1 ila 2 ay süren bu soruşturma sonucunda olumlu sonuç alan kişiler Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışma hakkına sahip olurlar.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak özel güvenlik olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Silahsız Özel Güvenlik Nasıl Olunur konusunda aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.ozelguvenlikizmir.com/egitim/silahsiz-guvenlik-egitimi/ bağlantısına tıklayabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

E-Bülten