blank

Silahsızdan Silahlıya Geçiş

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Silahsızdan Silahlıya Geçiş

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi Silahsız Özel Güvenlik Sertifikasına sahip bireylerin Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak için alması gereken, 3 gün süren, toplam 20 saatlik silah teorik eğitimi ve silah uygulama eğitiminden oluşan Özel Güvenlik Eğitimi türüdür.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş eğitiminin tamamlanmasının ardından adaylarımız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları uygulamalı atış sınavı ile süreci tamamlamaktadır.

25 adet sorunun her birinin değeri 2 puan ve atış esnasındaki her isabetli vuruş adetinin değeri ise 10 puandır. Yapılan atış ile silah bilgisi soruları beraber değerlendirilmekte olup toplamda en az 60 puan alan adaylar sınavda başarılı sayılır.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Sınavı sonunda başarılı olan bireyler Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olurlar. Bu eğitime katılan ve Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası alan adaylar Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi esnasında Özel Güvenlik Kimlik Kartı harcını daha önceden yatırmış ise tekrar kimlik kartı harcı yatırmazlar.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş eğitimi kapsamında kursiyerlere verilen dersleri;

 • Teorik Silah Bilgisi Eğitimi (15 Saat)
 • Uygulamalı Atış Eğitimi (5 Saat)

şeklinde belirtebiliriz.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimlerimizdeki Genel Uygulamalar : Atışlarımız esnasında İlkyardım Uzmanı kurum doktorumuz atış yapacağımız poligonda tüm atış boyunca hazır beklerken, atış güvenliği ve kişi sağlığı ön planda tutulur.

Atışın gerçekleşeceği poligon ortamında 5 ayrı kulvarda, 5 ayrı atış uzmanımız görev alır. Atış eğitimlerimiz atış uzmanlarımızın kontrolünde 2 aşamada gerçekleşir.

 1. 1. Aşama : Teorik Silah Bilgisidir. Teorik bölümde atıcılık ve nişan almanın ayrıntıları incelenirken, silahın mekanik yapısı da ayrıntılı olarak incelenir.
 2. 2. Aşama : Uygulamalı Atış Eğitimidir. Silah farklılıklarından oluşabilecek aksaklıkları gidermeye yönelik 7,65 mm, kısa 9 mm ve uzun 9 mm çapında 3 ayrı türde Silah ile (Silahlarımız; CZ75 9mm, Sarsılmaz Kılınç 2000 9mm, Kırıkkale kısa 9mm, Browning 7,65mm ve Kırıkkale 7,65mm) atış yaptırılır.

Atışlar sonucunda daha mükemmel atış için ne yapılması gerektiği analiz edilip, bireysel olarak kişilere hataları ve dikkat etmeleri gereken noktalar tekrar belirtilir. Tüm bunlar sonucunda bireysel atış becerisi maksimize edilir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak özel güvenlik olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi hakkında aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Şartları

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi alarak Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına ve Kimlik Kartına sahip olmak, bu yetkinlik sonucu ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilebilmek isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar arasında;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Silahlı Özel Güvenlik olmaya uygun olması,
 • Sağlık raporundan olumlu sonuç almak, (Silahlı Özel Güvenlik Olur Raporu)

gösterilebilir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Evrakları

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimini alarak Silahlı Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen kişilerin kayıt işlemlerinde hazırlaması gereken evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet ÖGG Sertifikası veya ÖGG Kimlik Kartı Fotokopisi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • Silahlı Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,

belirtilebilir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Kurs Ücretleri

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi alarak Silahlı Özel Güvenlik olarak çalışabilmek için kursumuza ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Özel Güvenlik Eğitimi Fiyatları ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kurs ücretlerini şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

E-Bülten