blank

Üç günlük yas

Anasayfa » Genel » Üç günlük yas

50 bin kaçak sigaradan bahsediyordu haber. Yanlış duymadınız tam 50 bin kaçak sigara hem de kamyonetin kasasında.  Konuyla ilgili detaylar şöyle: Konya Seydişehir’de jandarma bir kamyoneti durdurup arama yapıyor. Kamyonetin  kasasında tam 50 bin paket sigara ele geçiriliyor. Konya İl Jandarma Komutanlığı ile Seydişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri dün, alınan bir ihbar üzerine Seydişehir- Bozkır yolunda 33 CTK 76 plakalı kamyoneti durdurdu. ‘Vakum’ adındaki eğitimli jandarma köpeği eşliğinde yapılan aramada kamyonetin kasasındaki özel bölmede 50 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Kamyonette bulunan F.Ç. (36) ve Ş.B. (42) gözaltına alındı.  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Son dakika spor haberleri arasında yer almıyordu belki fakat Fernando’nun  baba oluşu fakat özellikle Bursaspor taraftarını yakından ilgilendiriyordu bu konu. Bursaspor’un golcü futbolcusu Jose Fernandao, ikinci kez babalık sevinci yaşıyordu ve bu sevince taraftar da ortak olmalıydı. Haberin  detayları onları ilgilendiriyordu.Neydi haberin detayları.   Brezilya’lı golcü oyuncunun  eşi  Daiana ikinci çocuklarını dünyaya getirmişti.  Çift oğullarına  Daniel ismini vermişti.  Danel bebek sağlıklıydı. Bir de yorum yapılmıştı Fernando’nun neler hissettiğine ilişkin. “İkinci kez baba olmanın sevincini yaşayan Brezilyalı golcünün  mutluluğu yüzünden okunuyordu”

 

İsrail’in Gazze saldırıları sebebiyle ulusal yas ilan edildikten sonra Türkiye’de bazı etkinlikler iptal edildi. Son güncel haberlerden biri  iptal edilen bir etkinliği duyurmayı amaçlıyordu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamları lanetlemek ve Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğunu göstermek  amacıyla Bakanlar Kurulu’nun ilan ettiği 3 günlük yas süresince, sanat etkinliklerini iptal etti.   Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapıldı, “Aşık Veysel Sanat Günleri” kapsamında yarın yapılması planlanan Hasan Yükselir konseri, “Yeniden Sinematek” etkinlikleri çerçevesinde Malik Bendjelloul’un yönettiği 2012 yılı yapımı “Bir Şarkının Peşinde (Searching for Sugarman) adlı filmin gösterimi ile  perşembe günü Kent Orkestrası’nın Bostanlı Rekreasyon Alanı’ndaki konseri, yas nedeniyle ertelendi. Kültür sanatın merkezi olan İstanbul’da da benzer iptallerin yaşanması bekleniyor.

E-Bülten