blank

Yenileme Eğitimi Kimlik (Yaka) Kartı İşlemleri

Anasayfa » Genel » Yenileme Eğitimi Kimlik (Yaka) Kartı İşlemleri

e-Devlet üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu

Özel Güvenlik sınavını kazanmış olan adaylarımızın, özel güvenlik kimlik kartını çıkartabilmek linkini paylaştığımız e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-ozel-guvenlik-kimlik-karti-basvurulari

Başvurunun nasıl olacağını anlatan videoyu alt kısımda görüntüleyebilirsiniz. Videoyu izledikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

e-devlet üzerinde imza istenen alana imza yüklenebilmesi için bir kağıda siyah kalem ile imza atılıp sisteme o şekilde yüklenmesi gerekmektedir.

Elden Evraklarını Teslim Etmek Zorunda Olanlar;

Devam eden mahkemesi bulunan ve e-Devlet’de bazı evrakları gözükmemesi sebebi ile elden ek evrak teslim etmek zorunda olan adaylarımız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne elden dosya tesliminde bulunacaklardır.

Elden dosya teslimi için alt kısımda belirtilmiş tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Evrakların tamamı eksiksiz hazırlandıktan sonra;

İzmir ilinde Polis bölgesinde ikamet edenlerin; Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğünün 2. katında bulunan Narlıdere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi,
İzmir ilinde Jandarma bölgesinde ikamet edenlerin; Buca da bulunan İl Jandarma Komutanlığına evraklarını teslim etmesi,
Farklı bir ilde ikamet edenlerin ise; Bağlı bulundukları İl Emniyet Müdürlüğünün Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi  gerekmektedir.

Özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim edilen evrakların akabinde GÜVENLİK SORUŞTURMALARI TAMAMLANAN adaylarımızın kimlik kartları yenilenmemiş olsada eski özel güvenlik kimlik kartları ile görevlerine devam etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.

Hazırlanması Gereken Evraklar;

 1. Adli Sicil Kaydı;

  e-Devlet üzerinden “Resmi Kuruma verilmek üzere” seçimi yapılarak alınması gerekmektedir.
  https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

 2. 2 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi;

  T.C. Kimlik numarası yazılı ve fotoğraf net olmalı.

 3. Biyometrik Fotoğraf; 3 Adet

  Beyaz zemin üzerine açık renk kıyafet ile çekilmiş son 6 aya ait biyometrik fotoğraf. Erkek adaylarımızda sakalsız olarak.

 4. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Bedeli Dekontu;

  150.-TL tutarındaki harç bedelinin Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının Türkiye Halkbankası ATM’si ya da gişesiden yatırabilirsiniz. ATM üzerinden IBAN girişi yapılmamakta, sınav harcı yatırırken olduğu gibi sadece tuşlama adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

  IBAN: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

 5. Dilekçe;

  (Silahsız dilekçe örneği) (Silahlı dilekçe örneği)

 6. Diploma Aslı ve Fotokopisi

  En son mezun olunan okulun olması gerekmektedir.

 7. Güvenlik Soruşturma ve Arşiv Araştırma Formu;

  (Tıklayıp indirerek doldurmanız gerekmektedir)

 8. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sertifikası

  Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 5 ile 10 gün arasında geçen bir süre sonrasında kurumumuzdan tarafınıza verilecektir. 2 adet fotokopisi dosyaya eklenecektir, aslını da yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

 9. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi

  Mevcut özel güvenlik kimlik kartınızın fotokopisi.

 10. Yarım Kapaklı Pembe Karton Dosya; 1 Adet

  Kırtasiyeden alınacak ve hazırlanan belgeler içerisine yerleştirilecektir.

 11. Dosya Teslimi için İnternetten Alınacak Randevu;

  Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra Özel güvenlik şube müdürlüğüne dosyanızı teslim etmek istediğiniz gün için alt kısımda vermiş olduğumuz linkten randevu almanız gerekmektedir. İnternet adresinden randevu almadan gelen kişilerin müracaatları özel güvenli şube müdürlüğü tarafından maalesef alınmamaktadır.https://onlineislemler.egm.gov.tr/izmir/Sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx

Özel Güvenlik Soruşturma Sonuçları

E-Bülten