Yenileme Eğitimi Kimlik (Yaka) Kartı İşlemleri

Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alanların adaylarımızın, özel güvenlik yenileme işlemlerine yönelik süreci tamamlamaları için, öncelikle alt kısımda belirtilmiş kimlik müracaatı için hazırlaması gereken belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Evrakların tamamı eksiksiz hazırlandıktan sonra;

İzmir ilinde Polis bölgesinde ikamet edenlerin; Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğünün 2. katında bulunan Narlıdere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi,
İzmir ilinde Jandarma bölgesinde ikamet edenlerin; Buca da bulunan İl Jandarma Komutanlığına evraklarını teslim etmesi,
Farklı bir ilde ikamet edenlerin ise; Bağlı bulundukları İl Emniyet Müdürlüğünün Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi  gerekmektedir.

Özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim edilen evrakların akabinde GÜVENLİK SORUŞTURMALARI TAMAMLANAN adaylarımızın kimlik kartları yenilenmemiş olsada eski özel güvenlik kimlik kartları ile görevlerine devam etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.

Hazırlanması Gereken Evraklar;

 1. Adli Sicil Kaydı;

  e-Devlet üzerinden “Resmi Kuruma verilmek üzere” seçimi yapılarak alınması gerekmektedir.
  https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

 2. 2 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi;

  T.C. Kimlik numarası yazılı ve fotoğraf net olmalı.

 3. Biyometrik Fotoğraf; 3 Adet

  Beyaz zemin üzerine açık renk kıyafet ile çekilmiş son 6 aya ait biyometrik fotoğraf. Erkek adaylarımızda sakalsız olarak.

 4. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Bedeli Dekontu;

  45.-TL tutarındaki harç bedelinin Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının Türkiye Halk Bankası Opera şubesinin alt kısımda yer alan IBAN numarasına Ad, Soyad ve TC Kimlik numaranız belirtilmiş şekilde yatırılmış makbuzu.

  IBAN: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

 5. Dilekçe;

  (Silahsız dilekçe örneği) (Silahlı dilekçe örneği)

 6. Diploma Aslı ve Fotokopisi

  En son mezun olunan okulun olması gerekmektedir.

 7. Güvenlik Soruşturma ve Arşiv Araştırma Formu;

  (Tıklayıp indirerek doldurmanız gerekmektedir)

 8. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sertifikası

  Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 5 ile 10 gün arasında geçen bir süre sonrasında kurumumuzdan tarafınıza verilecektir. 2 adet fotokopisi dosyaya eklenecektir, aslını da yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

 9. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi

  Mevcut özel güvenlik kimlik kartınızın fotokopisi.

 10. Yarım Kapaklı Pembe Karton Dosya; 1 Adet

  Kırtasiyeden alınacak ve hazırlanan belgeler içerisine yerleştirilecektir.

 11. Dosya Teslimi için İnternetten Alınacak Randevu;

  Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra Özel güvenlik şube müdürlüğüne dosyanızı teslim etmek istediğiniz gün için alt kısımda vermiş olduğumuz linkten randevu almanız gerekmektedir. İnternet adresinden randevu almadan gelen kişilerin müracaatları özel güvenli şube müdürlüğü tarafından maalesef alınmamaktadır.https://onlineislemler.egm.gov.tr/izmir/Sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx

Tüm evraklarını eksiksiz teslim adaylarımızın soruşturmaları 25 ile 45 gün arasında sonuçlanmakta olup, soruşturma sonuçlarını alt kısımda verdiğimiz linkten takip edebilirsiniz.

Özel güvenlik soruşturması sonuçları için tıklayınız.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.